Gymnázium Praha 4, Na Vítězné pláni (Vítězná pláň)


Skrytý nadpis

Články z intranetu...

Vyhledávání

Elitní studenti z GVP si razí cestu do parlamentu

Středa 9. dubna. Den, kdy se ambiciózní, přičinliví a diskuze chtiví studenti našeho gymnázia pod vedením pana profesora Matěje Krále vydali na cestu do parlamentu. Přesněji řečeno na Cestu do parlamentu ... .

Nutno podotknout, že ono „velké CÉ“ není nepodstatné – Cestou do parlamentu je název studentské debatní soutěže, v níž má šanci uspět každý, kdo se zajímá o společenské dění a je schopen o něm přemýšlet a diskutovat.

Členy týmu GVP byli letos následující studenti: Filip Běhal, Terka Fenclová, Daniela Homolová, Katka Hupáková, Luky Klíma, Michal Klofáč, Áďa Křížková, Jan Lalič, Michal Lebduška, Anička Lísalová, Martina Maňasová, Kristina Kuboková a Filip Vidimský.

A jakže onu krásnou, slunnou, druhou aprílovou středu dopadli? Nuže my – udatně za své názory bojující debatéři – jsme dopadli chvályhodně, ba přímo výtečně a to hodně, hodně! Obdivuhodně. V krajském kole jsme zvítězili – gymnázia Jižní město, Sázavská i Arabská, s nimiž jsme postupně změřili své síly, zůstala za námi.

Filip Běhal byl navíc vyhlášen jedním ze tří nejlepších individuálních debatérů (celkem se účastnilo osmdesát studentů, konkurence tedy rozhodně nebyla malá). Díky jeho výkonu (a díky neméně hodnotnému výkonu nás všech) jsme se proargumentovali až do celorepublikového finále, které se bude konat na půdě (respektive v sálech) Parlamentu ČR 13. května. Do boje půjdeme ve stejném složení a, pevně věřím, se stejně dobrou náladou. Držte nám palce a nezapomeňte, že cestou do parlamentu se příští rok můžete vydat i VY!!

Této soutěže se ostatně naše škola letos účastní již počtvrté. A také loni dokázal tým GVP v pražském kole zvítězit. Ve finále ovšem štěstí přálo více jabloneckým studentům. Snad letos zůstane s námi :-).

(fotografie: Martina Maňasová)

11.04.2008 - Autor: Kateřina Hupáková