Gymnázium Praha 4, Na Vítězné pláni (Vítězná pláň)


Skrytý nadpis

Články z intranetu...

Vyhledávání

Mise "Děti" splněna !

Od ukončení sbírky pro děti z Dětského centra jsme s paní prof. Kozderkovou běhaly po obchodech a sháněly oblečení, hračky a jiné užitečné věcičky. Konečně se mrňouskové dočkali! Díky vám dostali kopec dárků.

V úterý po škole jsme (já a Marie Čejchanová) vyrazily s paní profesorkou do kojeňáčku.

  Dětské centrum je moc pěkně vybaveno. Přestože budova není nejnovější, vnitřek je moderně zařízený, vymalovaný a čistý. Každé patro dělí schodiště na veliké „buňky“. Jedna taková buňka se skládá ze tří ložnic, tří společenských místností a sesterny. Díky ochotě sester jsme se s Maruškou mohly do jedné ze společenských místností podívat a setkat se s dětmi.

      V místnosti si hráli čtyři kluci a jedna slečna, kterým bylo kolem dvou let, v ohrádce osmiměsíční Alánek a o kousek dál v postýlce odpočívala malinkatá holčička. Děti nás automaticky přijaly do kolektivu a ukazovaly nám knížky s mašinkou a krtkem, které jim zrovna paní profesorka rozdala. Neodolala jsem a musela jsem si malého Álu hned pochovat. Vůbec se mě nebál, naopak, začal se na mě smát :). I ostatní prckové se nechali od nás „cizích“ chovat a vést za ručičku.

    Hodina utekla jako voda, musely jsme už odejít. Alánek se naposledy krásně usmál, jeden chlapeček dokonce poslal pusinku…

 

 Pokud byste chtěli pomoci jinak než prostřednictvém školy, podívejte se na stránky www.detskyusmev.ic.cz , kde najdete zajímavé informace. Nechcete-li pomoci, ale nejste lhostejní k osudu dětí, podívejte se na ty stránky také ! :)

(Kdyby mi někdo chtěl napsat svůj názor na sbírku, nadávat mi nebo podobně, můžete zde : ilovevampires.ila@centrum.cz)

 

Naposledy všem děkuji, Ilona Müllerová

22.05.2008 - Autor: Ilona Müllerová