Gymnázium Praha 4, Na Vítězné pláni (Vítězná pláň)


Skrytý nadpis

Články z intranetu...

Vyhledávání

Letos ještě triumfálnější výkon než loni!

Poprask basketbalu dívek

Naše desetičlenná sestava pod vedením pí. prof. Znamenáčkové se 18.12 účastnila vybojovaného celopražského finále. K osmi hráčkám: k Janě Součkové, Janě Dudrové, Lauře Bechyňové, Míše Baracové, Kristíně Marčekové, Páje Vankeové, Báře Havlíčkové a Martině Chvalné, které hrály v základní skupině, se k nám do bojů přidaly ještě další dvě hráčky. A to Kristýna Šimáková, která svým fenomenálním výkonem dopomohla naší elitě k úspěchu a Veronika Burianová. Všechny naše hráčky (i ty, které se do hry příliš nezapojily, ale byly ohromnou podporou), si zaslouží pochvalu za předvedené výkony. Trochu smolně dopadla Kristína Marčeková, která se hned při prvním zápase zranila, ale nakonec dokázala odehrát i zbylé dva zápasy. Jana Dudrová bojovala jako lvice, jak je jejím zvykem. Míša Baracová, Laura Bechyňová a Jana Součková, byly taktéž součástí základní pětky a perfektně doplňovaly hru na palubovce. Pája Vankeová z nepochopitelných důvodů nedostala příliš mnoho příležitostí, Martina Chvalná si odnesla ze hřiště pár minut a náš maskot Bára Havlíčková fandila spolu s Verčou Burianovou jako o život. Jak to tedy všechno probíhalo?

Letos na nás ve finálové skupině čekal z loňských účastníků pouze tým Obchodní Akademie Krupkovo náměstí, který se také jako jediný svým výkonem ukázal být lepším, než jsme byly my. Toto družstvo se předvedlo v hale Sokola Bohnice v šestičlenné sestavě, ze které byla jedna reprezentantka staršího dorostu a další extraligové a prvoligové hráčky. Ale věřte, že jsme se i přesto praly statečně až do posledních chvil. Z ostatních, námi poražených družstev, třetí místo obsadilo Gymnázium Voděradská a poslední pomyslné bramborové místo patří Akademickému Gymnáziu Štěpánská.

Děkujeme našim sympatickým krasavcům Lukášovi Klímovi a Honzovi Laličovi a panu profesoru Šmídovi za to, že nás do Bohnic přijeli podpořit.

20.12.2008 - Autor: Jana Dudrová a Kristína Marčeková