Gymnázium Praha 4, Na Vítězné pláni (Vítězná pláň)


Skrytý nadpis

Články z intranetu...

Vyhledávání

Velký úspěch našich studentů

Jak jistě víte, na naší škole studují velmi nadaní a šikovní studenti. Dalším důkazem tohoto faktu jsou výsledky krajského kola logické olympiády.

Před časem jste v článku na intranetu mohli zaznamenat, že společnost Mensa vyhlásila soutěž, kterou nazvala Logická olympiáda. Celkem se základního kola, které probíhalo po internetu, zúčastnilo 4044 středoškoláků. Z naší školy se základního kola zúčastnilo 68 studentů. Nejlepší a do dalšího kola postupující byli Tomáš Nováček z 1.E, Tomáš Drtina a Michal Hlaváček z 3.A a Jan Bílek a Martin Dítě z 6.B. Díky dosaženým bodům by postupoval i Daniel Blažek z 3.B, ale počet postupujících z jedné školy byl omezen na pět, takže Daniel již postoupit nemohl.

Krajského kolo proběhlo v pátek 6.11. Padesát účastníků bylo podrobeno dvěma náročným testům. Devět nejlepších pražských středoškoláků si vybojovalo účast v celostátním kole. Mezi nimi jsou i dva naši zástupci. Jan Bílek obsadil v Praze druhé místo a Martin Dítě sedmé. Jistým příslibem do dalších let je i pěkné, byť nepostupové, 12. místo Tomáše Drtiny a 30. místo Michaela Hlaváčka.

Klukům gratuluji a jsem zvědav, jak Honza a Martin dopadnou 30.11. v celostátním kole. Držme jim palce.
 

15.11.2009 - Autor: Martin Horyna