Gymnázium Praha 4, Na Vítězné pláni (Vítězná pláň)


Skrytý nadpis

Články z intranetu...

Vyhledávání

Florbalistky mají ZLATO!

Po úspěchu svých spolužáků vybojoval i dívčí florbalový tým v kategorii starších žákyn první místo ve finále Prahy 4 a tím i postup do krajského kola mezi nejlepší pražská družstva. Do výběru GVP se dostaly: Daniela Čechová (C), Anička Bíziková (B), Jitka Ludvíková, Johanka Vrbová, Markéta Majdáková, Gábina Moslerová, Míša Procházková, Eliška Klapalová a Eva Kopecká. Holky podaly vskutku FAMÓZNÍ výkon a s celkovým skóre 17:2! nemohly  ve finále jinak, než vyhrát...

Už v základním kole, které se hrálo minulý týden podalo naše družstvo výborný výkon. Hráčky se tam postupně skvěle sehrály, takže do dnešního finále nastoupil sebevědomý a kompaktní tým.

Ve finále nás čekaly zápasy s týmy ZŠ Horáčkova, ZŠ Plamínkové a ZŠ Jílovská. Před zahájením jsme trochu litovaly, že hned v prvním utkání se střetneme s favoritkami ze ZŠ Horáčkova, protože právě první zápas mohl znamenat pomalejší rozjezd našeho týmu. Opak byl ale pravdou - po pečlivém rozcvičení (děkuji kapitánce Danče Čechové) a poté, co nás soupeř totálně podcenil trvalo našim reprezentantkám pouze 25s než se ujaly vedení gólem Jitky Ludvíkové.  Další góly (všechny, jak přes kopírák) následovaly v 1:42, 6:07 a 6:47 minutě (vše Jitka Ludvíková). Tato kanonáda soupeře natolik paralyzovala, že se na naší půlku dostal (zřejmě omylem) jen vyjímečně a vytěžil z toho jediný gól. Před koncem poločasu dala naším dalším gólem jasně najevo Johanka Vrbová, kdo je na hřišti pánem. Ve druhé půli opět skórovaly Jitka Ludvíková a Johanka Vrbová. 10 vteřin před závěrečnou sirénou ještě upravila výsledek Danča Čechová na konečných 8:1.

Ve druhém utkání nás čekaly hráčky ze ZŠ Plamínkové. S tímto týmem se dívky už setkaly v základní skupině, kdy prohrály 2:4. Na základě předchozích zkušeností se tentokrát náš tým více prosazoval a nechyboval. Naše hráčky si vytvořily tlak hned od začátku a první gól skončil v síti soupeře opět hned v první minutě (Jitka Ludvíková). I přesto, že tým Plamínkové byl aktivnější než  první protivník, náš tým fungoval jak dobře namazaný stroj a přidával další góly: Jitka Ludvíková (4:16 min), Johanka Vrbová (4:31 min), Danča Čechová (5:27 min) a Gábina Moslerová (9:59! min). Po přestávce ještě jednou skórovala Gábina Moslerová a na konci utkání se holky radovaly z  výhry 6:0.

V době, kdy náš tým nastupoval k poslednímu zápasu, bylo již zcela jasné, že GVP je celkový vítěz, bez ohledu na výsledek se ZŠ Jílovskou. Ani tak ale naše hráčky nechtěly soupeřkám nic darovat... tentokrát si naše družstvo počkalo na první gól až do 1:16 min., kdy vsítila naše nejlepší střelkyně Jitka Ludvíková, která přidala ještě gól v páté minutě. Střelecky se  v utkání prosadila ještě Johanka Vrbová. Soupeřky úspěšně zakončily pouze jednou. Během tohoto utkání už byla zřejmá únava hráček základní sestavy a tak dostaly větší příležitost i ostatní , kterým se podařilo udržet výsledek 3:1.

Skvělých výsledků dosáhly naše hráčky nejen přesnou sřelbou, ale i precizní obranou, tvořenou Dančou Čechovou, Markétou Majdákovou a v neposlední řadě skvělými zákroky brankářky Aničky Bízikové. Ačkoliv vítězné tažení našeho týmu bylo zcela suverénní, neznamená to, že bylo jednoduché. Uvážíme-li, že první dvě utkání odehrála první pětka (Čechová, Majdáková, Ludvíková, Vrbová a Moslerová) prakticky bez střídání, zaslouží si obdiv nejen můj, ale i vás všech! Myslím, že tento tým má šanci uspět i v celopražském kole POPRASKU. Držte tedy holkám palce i v dalších bojích!

 

01.12.2011 - Autor: Zdeňka Nedvědová