Gymnázium Praha 4, Na Vítězné pláni (Vítězná pláň)


Skrytý nadpis

Články z intranetu...

Vyhledávání

Florbalisté končí se ctí

Florbalisté GVP se 19. prosince vydali již podruhé v tomto roce reprezentovat svou školu. Po postupu z úvodního kola je čekalo pražské semifinále. Mezi absolutní elitu Prahy postupovaly jen dva nejlepší týmy ze šesti. Los nebyl moc přívětivý a do skupiny nám přidělil adepta na celkové vítězství Gymnázium Postupickou a SPŠ Plzeňskou, která měla ve své sestavě několik skvělých hráčů. Na turnaji GVP třikrát prohrálo, ale letošní ročník POPRASKu opouští se ctí.

Hned první zápas ukázal, že to rozhodně nebude tak jednoduché. SPŠ Plzeňská se dostala rychle do vedení a v zápase byla o něco lepší. Pak ale přišly dva šťastné góly. Nejprve se po standartní situaci trefil Lukáš Svoboda a pak si soupeř vstřelil smolný vlastní gól. Podařilo se nám tak otočit vývoj zápasu. Velkou šanci měl ještě Gusta Ondrejčík, ale tefil jen tyčku. Ve druhé polovině zápasu si soupeř vytvořil velký tlak a obrátil výsledek na 2:4. V závěru ještě vykřesal naději Jakub Šafařík, ale ani odvolání gólmana už k vyrovnání nevedlo. První zápas ve skupině jsme prohráli 4:3.

V tom druhém nás čekal ještě těžší soupeř - supertým z Gymnázia Postupická. Mužstvo složené z lídrů pražských týmů nás po celý průběh zápasu zatlačilo na naší půlku. Naštěstí jsme nevytvářeli zbytečné chyby v obraně a výsledek nakonec není tak nedůstojný - 0:3. Dvě prohry znamenaly, že nám v letošním ročníku POPRASKu zbývá už jen poslední zápas o 5. místo v rámci tohoto semifinále s Gymnáziem Voděradská.

Utkání bylo bohaté na branky. Soupeř se rychle dostal do vedení a po poločase vedl 4:1, když naší jedinou branku dal František Barac. I ve druhém poločase Voděradská kontrolovala stav střetnutí a přidala ještě dvě branky, za GVP snižoval po šťastné teči Gusta Ondrejčík a v závěru zápasu korigoval výsledek Matyáš Vocetka. Konečné skóre tak vyznělo lépe pro soupeře, Voděradská vyhrála zápas 6:3.

I letos jsme chtěli moc a moc postoupit z úvodního kola, což se poprvé v historii také povedlo. Dostali jsme se mezi nejlepší školy v Praze, ale zde naše schopnosti, nutno přiznat, pravděpodobně končí. Nezbývá než se těšit na chystaný mezitřídní flrobalový turnaj a příští ročník Poháru pražských škol!

Sestava: Šimůnek, Drtina - Hós, Šafařík, Tisoň, Barac, Červenka - Uher, Sládek (K), Páleník - Ondrejčík, Nejedlý, Vocetka - Svoboda, Vichnar, Suchánek. Náhradníci: Beneš, Železný, Sluka. Coach: Petr Erlebach. Asistent trenéra: Richard Klíma.

20.12.2011 - Autor: Gustav Ondrejčík