Gymnázium Praha 4, Na Vítězné pláni (Vítězná pláň)


Skrytý nadpis

Články z intranetu...

Vyhledávání

Šok! Vítězná pláň překvapila volejbalový svět!

Na půdě prastaré žižkovské haly si podceňované volejbalové družstvo kolem trenéra Petra Erlebacha prožilo svůj sen. Bere stříbro a překvapilo nejen sebe.

Kdo by to byl řekl. Ještě ráno tým Vítězné pláně šplhal Koněvovou ulicí a jedno určitě neočekával: že téhož dne o několik hodin později se stejnou ulicí projde jako druhý nejlepší volejbalistický tým v Praze. Cesta těsně pod vrchol to byla trnitá a vykoupená litry potu a jedním monoklem.

Všechno to začalo víc než slibně. Borci ze Zatlanky - vedení bývalou studentkou GVP Jitkou Kumžákovou, představovali sice vyrovnaného soupeře, ale síle, kterou skrývá v dlani Marek David, jen těžko vzdorovali.

A tak jsme vlétli střemhlav do akce. Vyrovnaný zápas Vítězná pláň ubojovala. „Nechybělo srdíčko. Musíme mu jít naproti i příště!“ ozývalo se vyšehradským týmem po vítězné bitvě z úvodu. A byť to byl nad Českolipskou srdařsky výkon obdivuhodný, body nezajistil. Po remíze 1:1 na sety se radovali kvůli lepšímu bodovému součtu soupeři. Následovat měla zkouška nervů. Mužstvo složené převážně z hráčů plážového volebalu a amatérů, kteří teprve v průběhu turnaje zjistili, jak probíhá ve volejbale střídání, se mělo postavit Gymnáziu Pod Libeňským zámečkem.

A byla to lekce z volejbalu. Libeňští čahouni občas smečovali s takovou vervou, že se míč div nezaryl do palubovky. Ovládli nejen utkání s Vítěznou plání, ale také celý turnaj. V tuhle chvíli nebyly vyhlídky Pláně ani trochu dobré. Uhájit set nad rozehranou Kavalírkou a zachránit čest čtvrtým místem? Nebo se pokusit o zázrak, vyhrát a skončit třetí? Jako malý záblesk naděje někde v dáli se ještě jevila šance na stříbro. Ale té nikdo nevěřil a ani se o ní neodvážil nahlas mluvit.

A stejně! O zázrak a druhé místo se zasloužili všichni parádním výkonem, který co do bojovnosti neměl obdoby. V posledním zápase to byl opět týmový výkon. Trpělivé vyčkávání, kvalitní bloky a málo osobních chyb se nakonec projevilo i na výsledku. Vypukly oslavy. Vlastně ne. Nejdřív chvíli trvalo, než všem z Vítězné pláně došlo, jaký úspěch právě vybojovali.

Slova trenéra: „Pro kluky mám jen slova chvály a poděkování. Prostě když je parta a cíl, tak se to podařit může. A medaile z volejbalu kluků – tak to si opravdu nechám líbit!“

Sestava: Těšina, Uher, Suchánek, Hejhal, Schwank, David, Špaček, (Frank, Hós – nenastoupili ve finálovém kole)

12.11.2012 - Autor: Petr Schwank