Gymnázium Praha 4, Na Vítězné pláni (Vítězná pláň)


Skrytý nadpis

Články z intranetu...

Vyhledávání

Opět jsme pomohli dětem z kojeňáčku

Již posedmé se na naší škole uskutečnila sbírka na Dětské centrum při Thomayerově nemocnici v Krči, kterou spolu s paní profesorkou Kozderkovou zorganizovaly Gabriela Moslerová (2.B), Karolína Chvojková (2.B), Barbora Majerová (4.E) a Hana Klofáčová (4.E). Vybralo se neuvěřitelných 12 936 Kč! Za vybrané peníze jsme nakoupily dětská povlečení, osušky a dětské sirupy. Tímto vám chceme za celý „kojeňáček“ poděkovat a podělit se s vámi o dojmy z jeho návštěvy.

Starobylá budova s velkým parkem a dětským hřištěm je domovem pro téměř sto dětí ve věku pár měsíců až pět let. O děti se stará několik „tet“, které nás v Dětském centru vřele uvítaly a uvedly do pokoje plného hraček. Jakmile jsme z tašek začaly vyndávat „dárky“, malinká povlečení s Medvídkem Pú, osušky, sirupy a také spoustu plyšáků, které dětem věnoval student ze 2.B Tomáš Kozubek, rozzářila se náhle nejedna tvářička. Větší děti hned začaly roznášet povlečení po pokoji a ukrývat ho do polic, menší jen překvapeně poulily oči. Když jsme viděly, jakou mají děti i „tety“ radost, slíbily jsme si, že příští rok sbírku zorganizujeme znovu.

Ještě jednou děkujeme všem studentům a profesorům, kteří přispěli na dobrou věc. Faktura je k nahlédnutí u paní profesorky Kozderkové v kabinetu č. 208.

 

Níže se můžete podívat na přiložené fotografie :)


 

Spokojený Dominiček

 

Dominiček v náruči Gabči


 

Veselá Anička a Hanka

07.12.2012 - Autor: Hana Klofáčová