Gymnázium Praha 4, Na Vítězné pláni (Vítězná pláň)


Skrytý nadpis

Články z intranetu...

Vyhledávání

Běh pro Afriku se blíží!

Ve středu 4. 9. 2013 proběhne od 10.00 na Vyšehradě Běh pro Afriku. Zájemce o tuto akci (běžce i spoluorganizázotory) prosím, aby hned první den školy (v pondělí 2. 9.) přišli v 8.45 do studovny na krátkou organizační schůzku – běžci obdrží startovní čísla, všichni pak dostanou potřebné informace týkající se samotného běhu.Stále platí, že účastnit se mohou nejen dosud přihlášení studenti, ale i další žáci či učitelé gymnázia nebo jejich přátelé či známí! Více najdete níže v článku.

Běžcům se v pondělí 2. 9. na informační schůzce rozdají tzv. sponzorské listy. Na běžcích je, aby si sehnali své sponzory, s nimiž se domluví, jakou částku za uběhnuté (nebo ušlé – o sport jde až ve druhé řadě) jednokilometrové kolo jim sponzor či sponzoři dají. Sponzorovat běžce může kdokoliv (příbuzný, kamarád, pedagog, firma, on sám). Částky také mohou být jakkoliv vysoké (běžci jsou sponzorováni částkami od několika desítek až po několik set korun za kolo – žádná minimální suma není stanovena). Od organizace Člověk v tísni pak před během účastníci obdrží vytisknutá startovní čísla, na která se budou kola zaznamenávat (maximální počet absolvovaných kol je deset). Po skončení běhu se sečte, kolik běžec zvládl kol. Je pak na něm, aby podle svého sponzorského listu vybral výsledný počet peněz od sponzorů. Peníze pak předá ve škole organizátorům a škola je zašle organizaci Člověk v tísni, která všechny peníze zprostředkuje pro školy v Etiopii. Pokud sponzoři budou žádat, organizace Člověk v tísni jim zašle potvrzení o jejich daru.

Účastnit běhu se může v zásadě kdokoliv – zváni jsou zejména studenti, absolventi a pedagogové gymnázia. Přihlásit se můžete na emailové adrese matejkral@email.cz nebo osobně u Matěje Krále v kabinetu č. 106.

Běh nás čeká 4. 9. v 10.00 na Vyšehradě – sraz účastníků bude v 9.30 před GVP nebo v 9.45 na místě startu (viz obrázek níže); osoby podílící se na organizaci prosím, aby přišly ve středu už v 8.00 před kabinet č. 106 (budeme nakupovat občerstvení a zařizovat jiné potřebné věci). Všichni účastníci by měli být omluveni z výuky.

Místo startu:

Trasa běhu bude následující:


Pro samotný běh jsme stanovili tyto pokyny:

  • Cílem není vrcholný sportovní výkon, ale rozvojová pomoc a dobrý pocit z dobré práce – nepřetěžujte se, běhejte pohodově a v případě potřeby přejděte do chůze:-)
  • V případě jakýchkoliv zdravotních potíží neběhejte vůbec (i kdyby vás třeba neúčast mrzela, zdraví je přednější – a běžet můžete příště)!

Dodržujte také následující pravidla, která zohledňují odlišné schopnosti předpokládané u studentů různého věku a trénovanosti:

  • Jednotlivci i skupinky mohou uběhnout či ujít maximálně 10 jednokilometrových koleček.
  • Studenti z 1. a 2. ročníku čtyřletého studia a studenti z 1. – 4. ročníku šestiletého studia vytvoří minimálně tříčlenné skupinky. V rámci jednotlivých skupinek se studenti budou střídat po každém uběhnutém nebo ušlém kilometru.
  • Studenti z předmaturitního nebo maturitního ročníku, kteří neběhají závodně, vytvoří minimálně dvoučlenné skupinky. V rámci jednotlivých skupinek se studenti budou střídat po každém uběhnutém nebo ušlém kilometru.
  • Studenti z předmaturitního nebo maturitního ročníku, kteří běhají závodně, mohou běžet v rámci skupinky nebo samostatně.

Více o projektu na adrese http://www.skolavafrice.cz/vybehej-skolu.

Můžete se také podívat na video z největšího běhu z roku 2011: http://www.youtube.com/watch?v=0-k-e9P9BaM&feature=player_embedded.

30.08.2013 - Autor: Organizátoři Běhu pro Afriku