Gymnázium Praha 4, Na Vítězné pláni (Vítězná pláň)


Skrytý nadpis

Články z intranetu...

Vyhledávání

Atletky GVP páté v republice !

Reprezentantky naší školy v lehké atletice vybojovaly po vítězství v pražské soutěži skvělé páté místo v republikovém finále  Poháru Českého rozhlasu. Členkami družstva byly Adéla Jehličková, Bára Jehličková, Anna Šimková, Anna Štěpánková, Adéla Čermáková, Bára Matějčková, Klára Matějčková /všechny 2.B/, Tereza Kuželová, Tereza Blažková /obě 2.A/ a Erika Musílková /1.B/.

Pohár Českého rozhlasu má více než 50tiletou tradici. Jedná se o víceboj družstev, kdy každý člen se může zúčastnit pouze  dvou disciplín a štafety a dosažené výsledky se přepočítávají na body. Naše kategorie soutěžila v běhu na 60m, 800m, skoku vysokém a dalekém, ve vrhu koulí a štafetě 4 x 60 m.

Vítězné tažení našich děvčat začalo jasným vítězstvím v obvodním kole Prahy 4. Všechno ale úplně jednoduché nebylo - celý den jsme bojovaly nejen se soupeřkami, ale i s teplotou kolem 10 stupňů a v průběhu vytrvalostního běhu se dokonce přehnalo krupobití.

Finále Prahy na stadionu na Strahově již nebylo tak jednoznačné. Po dvou třetinách víceboje jsme byly  na třetím místě, ale naše nejsilnější disciplíny / dálka a 800 m / proběhly až na konci a díky tomu jsme se probojovaly na konečné první místo. Již toto celkové vítězství, kdy děvčata porazila desítky ostatních pražských škol, je skvělým a v naší škole ojedinělým sportovním úspěchem. A družstvo pokračovalo dál - do republikového finále v Plzni.

Do finále jsme podle dosažených bodů postupovaly jako osmé a toto místo jsme zpočátku soutěže také zaujaly. V průběhu víceboje jsme ale stále postupovaly výš a před závěrečnou štafetou vybojovaly páté místo, ovšem o pouhé dva body před šestým družstvem v pořadí. Naše štafeta ve složení Jehličková Adéla, Jehličková Bára, Šimková a Kuželová  se ale úspěšně postavila této výzvě a bodový náskok ještě zvýšila. Výsledkem je tedy vynikající páté místo !!!

Hlavní tíha závodů ležela na třech atletkách - Aničce Šimkové, Adéle Jehličkové a Báře Jehličkové, které se zasloužily o největší bodové zisky. Adéla v dálce a běhu na 800 m, Bára ve výšce a dálce a Anička ve vrhu koulí a běhu na 800 m. Bára navíc vytvořila osobní rekord ve skoku vysokém a Anička osobní rekordy v kouli i osmistovce. Anička se v těchto disciplínách dokonce umístila na třetím, resp. čtvrtém místě mezi atletkami z celé republiky. Tereza Kuželová a Tereza Blažková přidávaly další důležité body převážně v běžeckých disciplínách. Ostatní členky družstva - Anička Štěpánková, Adéla Čermáková, Bára a Klára Matějčkovy a Erika Musílková - i když se závodně věnují jiným sportům, podaly obdivuhodné výkony a prokázaly nebývalou všestrannost. Za zmínku stojí i náročný taktický úkol Adély Jehličkové, která podrobným studiem atletických tabulek a výkonů našich reprezentantek dokázala optimálně vyladit účast našich děvčat v jednotlivých disciplínách.

Závěrem nezbývá než našim reprezentantkám pogratulovat k vynikajícímu úspěchu a poděkovat jim za šíření dobrého jména naší školy po celé republice. Děvčata jsou teprve ve druhém ročníku, takže se ještě určitě dočkáme dalších atletických úspěchů.

04.06.2014 - Autor: Hana Znamenáčková