Gymnázium Praha 4, Na Vítězné pláni (Vítězná pláň)


Skrytý nadpis

Články z intranetu...

Vyhledávání

Tak trochu lepší voda

V termínu 5. – 10. 6. 07 se konal vodácký kurz třídy 2.E. Mohu vám sdělit, že v posledních letech mám opravdu štěstí na skvělou partu mladých lidí, slunečné počasí a hlavně na opravdu fantastické kolegy učitele.


Pro zvětšení obrázku klikněte.

Kurz jsme zahájili jako obvykle ve Vyšším Brodě základním vodáckým výcvikem. Druhý den nás sluníčko vyhnalo velmi brzo ze stanů a my jsme zamířili k cisterciáckému klášteru ve Vyšším Brodě. Doporučujeme soustředit se na neuvěřitelně pěkný sál velké klášterní knihovny a studentům se velmi líbily obrazy Petra Brandla. V pravé poledne jsme se vydali vstříc vodáckému křtu. Tím místem, kde se s chladivými vodami Vltavy polaskala většina kurzu byl vyšebrodský jez. Ale musím přiznat, že mezi studenty byli tací jimž byl jez málo a proto ho zdolali velmi elegantně bokem. Bohužel se pak děvčata přiznala, že to bylo nedopatření… Bez problémů jsme minuli Herbertov a těšili jsme se na nezapomenutelný hrad Rožmberk, který jsme navštívili druhý den ráno.

Po prohlídce jsme se s chutí pustili do nejdelší etapy. Po obědě na Pískárně jsme si užili na jezu u Papouščí skály. Svůj tábor jsme rozbili v kempu Nové Spolí – Český Krumlov. V Krumlově pravidelně navštěvujeme zámek. I zde 2.E překvapila a zajistila skvělou prohlídku krásně zachovalého barokního divadla doplněnou množstvím zajímavých informací, které se mohou u maturity hodit. Vrcholem byla exkurze díky níž budou získávat studenti jedničky z chemie. Již víme jak se vaří pivo. Také jsme výrobky pivovaru Eggenberg ochutnali. Doporučuji kvasnicovou dvanáctku…

V sobotu ráno jsme si přivstali, abychom se vyhnuli návalu na krumlovských jezech. Velice brzy jsme byli za Krumlovem a poté jsme se oddali sladkému lenošení a soulodění na Zlatou Korunu. Po obědě a malém deštíku jsme spluli na Dívčí kámen a zde jsme si ještě prohlédli již 500 let opuštěnou zříceninu hradu.

Na neděli nám zbylo pár kilometrů, které jsme absolvovali za hodinu a měli jsme dost času na přípravu předání materiálu. Našim kamarádům ze 4.C a profesorům – ti nás na vodě střídali - jsme popřáli hezkou vodu a vydali jsme se vstříc otevřené náruči GVP.

A co bylo na této vodě jedinečné? Třída si sama vybrala navrhla a zařídila památeční trička s logem jehož autorem je Marek Bláha. Skvělým organizátorem a všude přítomným pomocníkem, jemuž takto děkuji a chválím ho - byl Mirek Havela. Velmi děkuji též za skvělou práci Martině Chvalné. Penízky které vybrala byly vždy včas k dispozici.Určitě musím děkovat i celé skvělé třídě 2.E a profesorům RNDr. Milanu Kvízovi a Mgr. Janě Tučanové. A jak nám to slušelo ve Vyšším Brodě vidíte na obrázku. Další foto naleznete na S:/FOTO/.

12.06.2007 - Autor: Petr Erlebach