Gymnázium Praha 4, Na Vítězné pláni (Vítězná pláň)


Skrytý nadpis

Články z intranetu...

Vyhledávání

S 2.A do Beskyd

15.-17.6. – to byl letos termín třídních výletů. 2.A měla sraz na Hlavním nádraží v 6:40 a vyrazila do Frenštátu pod Radhoštěm, konkrétně do ubytovny Koksař v místní části Trojanovice. Nejdříve jsme jeli více než 5 hodin vlakem, a to hned se třemi přestupy. Díky drobným zpožděním jsme do přestupní stanice přijížděli pokaždé tak 2 minuty poté, co měl náš navazující vlak pravidelný odjezd. Ale dobře to dopadlo, vždy na nás počkali...

Do cíle cesty jsme dorazili přibližně ve 13 hodin, ubytovali jsme se v přidělených chatkách a brzy poté jsme vyrazili do horského lanového parku Tarzánie. Jeho provozovatelé uvádějí, že jde o největší lanový park  u nás, a podle všeho mají pravdu. Většina z nás po krátké instruktáži vyrazila na náročnější zelenou trasu s mnoha překážkami. Jen několik méně statečných (přiznávám, byl jsem mezi nimi) zvolilo jednodušší trasu žlutou. Z jednotlivých reakcí po zdolání trasy bylo jasné, že návštěva lanového parku byla výborný nápad a všichni si akci skvěle užili.

Druhý den se trochu pokazilo počasí. Rozhodli jsme se mu však neustupovat a s heslem: "Zážitky nemusí být vždy dobré, hlavně když jsou silné", jsme vyrazili na plánovaný celodenní výlet. Za drobného mrholení jsme vyjeli sedačkovou lanovkou na Pustevny a potom jsme šli po hřebenu Beskyd kolem sochy Radegasta na Radhošť. Bohužel jsme byli ochuzeni o krásné a daleké rozhledy, protože v té mlze bylo vidět tak maximálně na 20 metrů. Z Radhoště jsme šli dolů do Rožnova, kde jsme navštívili známý skanzen, konkrétně jeho část Dřevěné městečko. Počasí se mezitím umoudřilo a bylo dobře vidět, že i na hřebenech Beskyd je krásně. Nápad, že si to vyběhneme opět nahoru, abychom si doplnili ty rozhledy, jsme však zamítli a do místa ubytování jsme odjeli raději autobusem.

V neděli jsme plánovali návštěvu Aquaparku ve Frenštátu. Proto nás ranní pohled na souvisle zataženou oblohu trochu vystrašil, ale nakonec se to zase zlepšilo a ke koupání opravdu došlo. Aquapark ve Frenštátu je velmi hezký, škoda jen, že je to tak  daleko. Čekala nás totiž ještě dlouhá cesta vlakem zpět. Tentokrát jen s jedním přestupem a vlakem kategorie IC/EC. Ta vyšší kategorie vlaku (příplatek 60Kč) se projevuje například tak, že ve vagónu nelze otevírat okna, protože má klimatizaci. Ta klimatizace v našem vagónu bohužel nefungovala a tak teplota brzy přesahovala 40°C. Lepší to bylo nízko u podlahy, tam mohlo být tak 35°. Ale přežili jsme to. Na obranu Českých drah musím dodat, že tu klimatizaci pan průvodčí na druhou část cesty nějak rozchodil a pak už to bylo snesitelné.

Na závěr děkuji paní profesorce Janě Tučanové, která společně se mnou 2.A doprovázela a nafotila spoustu fotografií včetně těch, které doprovázejí tento článek. A dále chci moc poděkovat Báře Vocetkové z 2.A, která celý výlet vymyslela, zajistila ubytování, rezervovala Tarzánii a několik dní před odjezdem si pořídila angínu, díky které jako jedna z mála studentů z 2.A na výlet nemohla. Je mi to líto, protože ten výlet byl opravdu pěkný. Děkujeme, Báro!

17.06.2007 - Autor: Martin Horyna