Gymnázium Praha 4, Na Vítězné pláni (Vítězná pláň)


Skrytý nadpis

Články z intranetu...

Vyhledávání

Kopačky pro rozvoj

Hrát fotbal naboso nepochybně lze. A může to být i zábava – třeba na rozpáleném písku brazilských pláží (ne že bych to znal z vlastní zkušenosti, bohužel). Udusaná hlína hřišť v keňském Nairobi, často pokrytá odpadky a špínou, si ale obutí přímo žádá. Kvůli zdraví, když kvůli ničemu jinému.

A jelikož uprostřed chudoby slumů často nebývá snadné sehnat peníze na základní životní potřeby, o potřebách sportovních ani nemluvě, malí i větší fotbalisté určitě vítají každou pomoc z bohatších částí světa. Kolegyni Helenu Vondráčkovou proto napadlo, že bychom také my mohli pro naše přátele a nedávné hosty z nairobské organizace MYSA uspořádat sbírku kopaček.

Tedy: máte-li doma starší a vámi již nepoužívané (nikoliv však rozpadlé) kopačky jakýchkoliv velikostí, doneste je, prosím, ve zbytku školního roku do mého kabinetu č. 106, případně do kabinetu č. 208 k Heleně Vondráčkové (té zároveň ještě jednou děkuji za nápad). Vše, co vybereme, pošleme prostřednictvím Robina Ujfalušiho z projektu Fotbal pro rozvoj do Nairobi.

P. S. Kopačky svažte tkaničkami do párů, ať se po cestě navzájem neztratí.

P. P. S. Chcete-li se dozvědět víc o celém projektu, podívejte se na stránky http://www.inexsda.cz/fotbalprorozvoj/. A pro bližší informace o organizaci MYSA klikněte na tento odkaz: http://www.mysakenya.org/.

20.06.2008 - Autor: Matěj Král