Gymnázium Praha 4, Na Vítězné pláni (Vítězná pláň)


Skrytý nadpis

Články z intranetu...

Vyhledávání

Naši studenti pod Eiffelovou věží

Ve dnech 14.4. až 21. 4. jsme obdivovali hlavní město Francie Paříž. Do Paříže jsme se vydali v hojném počtu 28 studentů z 2.F, 3. B a několika sirotků ze tříd 5.D, 1.F a 3. D linkovým autobusem.

Přetrpěli jsme náročnou patnáctihodinovou cestu a po dobrodružné první jízdě pařížským metrem a dlouhém pochodu se zavazadly směrem k hotelu (mimochodem tento pochoďák se uskutečnil díky skvělým navigačním schopnostem pedagogického sboru) jsme již mohli v příšerném parnu obdivovat krásy Paříže – Invalidovnu a Eiffelovu věž. V dalších dnech a v podstatně přívětivějších klimatických podmínkách jsme navštívili ty nejvýznamnější památky a muzea, aniž bychom zapomínali na osobitou atmosféru pařížského života – na kavárničky, řecké restaurace v Quartier latin, parky a zahrady.

Zkuste vystoupit ve večerních hodinách na Montmartre kolem baziliky Sacré-Coeur, povečeřet palačinku s banánem nebo pomerančem či čokoládou ve stylové hospůdce s živou hudbou a garantujeme vám, že se vám Paříž zadře hluboko pod kůži.

Pokud tedy toužíte dobývat se do zakódovaných pokojů hotelu Formule 1, vidět nesmlouvavou tvář pařížských revizorů v metru, „zavonět“ si zavazadlo kvalitními francouzskými sýry a zpívat „Kočka leze dírou“ na výletní lodi, musíte jet příště s námi. Opravdu to stojí za to.

18.05.2007 - Autor: Dagmar Jásková