Menu se načítá

Týden německé kuchyně a Karnevalový den

Urbanová Marta

4. února 2023

V týdnu od 13.2.-17.2. se na naší škole bude poprvé konat Týden německé kuchyně. Školní jídelna bude v uvedených dnech nabízet německé speciality. Rádi bychom Vás pozvali k ochutnávce známých či méně známých pokrmů či kombinací chutí :-)

V rámci Týdne německé kuchyně se také bude konat ve čtvrtek 16.2. Karnevalový den :-)

Termín Týdne německé kuchyně není náhodný, spadá do období počátku karnevalu v Německu. Ten začne 16.2. 2023 přesně v 11 hodin a 11 minut. Lidé vyjdou v kostýmech do ulic a všude se slaví. Na tento den také spadá tzv. Weiberfastnacht, obyčej udržovaný od středověku – ženy symbolicky přebírají vládu nad muži. Od poloviny 20. století se tato tradice přetavila ve zvyk odstřihávat mužům kravatu. Tímto bychom chtěli na zmíněné nebezpečí upozornit kolegy či studenty, kteří se ve škole budou v tento den pohybovat v obleku.

Něco z radostného veselí chceme přenést i do naší školy. Ve čtvrtek 16.2. můžete přijít do školy v kostýmu, záleží pouze na vaší fantazii! Už se moc těšíme na všechny kostýmní kreace. Pokud náhodou vlastníte německý kroj – Dirndl (dívky) či typickou mužskou součást kroje – Lederhose, můžete se jimi ve škole blýsknout :-)

Upozornění! 16.2. bude probíhat výuka jako obvykle, kostým vám nesmí bránit v účasti na výuce.

Děkujeme našim skvělým kuchařkám za to, že německé speciality uvaří!

Komentáře

Zatím tu nic není
Nejste přihlášeni - komentář bude přidán po schválení adminem